Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Zamiast do Rosji, pojechali do aresztu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zamiast do Rosji, pojechali do aresztu

Mirosława Aleksandrowicz
03.09.2019

Na drogowym przejściu granicznym w Bezledach funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn. Mieszkańcy powiatu bartoszyckiego zalegali z płatnościami zasądzonych grzywien na łączną kwotę 17 tys. zł.

2 września na kierunku wyjazdowym z Polski, w trakcie odprawy granicznej, funkcjonariusze SG potwierdzili, że podróżnych poszukuje Sąd Rejonowy w Bartoszycach.

Okazało się, że 52-latek nie opłacił kary grzywny w kwocie 14 400 zł. Natomiast 51-letni mężczyzna nie uregulował zasądzonej grzywny w wysokości 2 600 zł. W związku z tym polski wymiar sprawiedliwości zarządził poszukiwania za skazanymi, celem odbycia kary pozbawienia wolności w zamian za nieuiszczone grzywny. Mieszkańcom powiatu bartoszyckiego sąd wymierzył kary pieniężne za wcześniejszy przemyt wyrobów akcyzowych. Mężczyźni nie skorzystali z możliwości ich uregulowania, więc trafili do aresztu.

W minionym miesiącu funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 21 poszukiwanych. 13 Polaków, 7 Rosjan i  obywatel Niemiec zalegało z płatnościami zasądzonych grzywien na łączną kwotę prawie 37 tys. zł. Podróżni uregulowali zaległości i ruszyli dalej.

  • kontrola graniczna
    kontrola graniczna
do góry