Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Z lotniska prosto do aresztu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Z lotniska prosto do aresztu

Mirosława Aleksandrowicz
16.07.2019

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali poszukiwanego mieszkańca Olsztyna. Mężczyzna trafił do aresztu, bo kolejny raz złamał sądowy zakaz powadzenia pojazdów.

16 lipca na lotniczym przejściu granicznym w Szymanach, do odprawy na kierunku wyjazdowym z Polski na Ukrainę stawił się 37-letni olsztynianin. W trakcie weryfikacji dokumentów tożsamości podróżnego, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie potwierdzili, że jest on poszukiwany. Mężczyzna miał sądowy zakaz  prowadzenia pojazdów mechanicznych za jazdę pod wpływem alkoholu. Kierowca nie zastosował się do decyzji organu i ponownie wsiadł za kierownicę swojego auta. W związku z powyższym Sąd Rejonowy w Ostródzie wystawił za 37-latkiem list gończy.

Mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany i przekazany policjantom z KPP w Szczytnie. Poszukiwanemu mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Od początku lipca funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na przejściach granicznych 17 poszukiwanych osób. 4 obywateli Polski ścigał wymiar sprawiedliwości za popełnione przestępstwa. Natomiast 10 Polaków i 3 Rosjan nie opłaciło wcześniej zasądzonych kar grzywien na kwotę ponad 18 tys. zł. Podróżni dopiero po opłaceniu zaległości ruszyli w dalszą podróż.  

  • odprawa graniczna
    odprawa graniczna
do góry