Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej WYMIANA MŁODZIEŻY W RAMACH POLSKO-ROSYJSKIEGO DIALOGU (02/10/2013) - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

WYMIANA MŁODZIEŻY W RAMACH POLSKO-ROSYJSKIEGO DIALOGU (02/10/2013)

02.10.2013

Młodzież z Polski i Rosji poznała specyfikę służby w Straży Granicznej w ramach projektu dotyczącego wymiany międzynarodowej. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Bezledach, jako partnerzy gimnazjów w Bezledach i Sępopolu, brali udział w procedurze konkursowej na rzecz dialogu i porozumienia w stosunkach polsko-rosyjskich. W ramach projektu „Życie codzienne Polaków i Rosjan” Straż Graniczna zaprezentowała młodym ludziom zadania formacji, nawiązując do tradycji kulturowych i narodowych. Praktyczną wiedzę o granicy uczestnicy wymiany zdobyli podczas zajęć przygotowanych w obu językach przez funkcjonariuszy SG. „Uzbrojeni” w zagadnienia graniczne gimnazjaliści zwiedzili drogowe przejście graniczne w Bezledach. Potem w siedzibie Gimnazjum im. Straży Granicznej mlodzież z czterech szkół uczestniczących w programie utworzyła grupy konkursowe. Rozgrywka pomiędzy rosyjskimi i polskimi klasami dotyczyła artystycznego przedstawienia tego, co zapamiętali, czyli „Straż Graniczna w moich oczach”. Wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Młodzież z Polski i Rosji poznała specyfikę służby w Straży Granicznej w ramach projektu dotyczącego wymiany międzynarodowej.

wymiana mlodziezy 1

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Bezledach, jako partnerzy gimnazjów w Bezledach i Sępopolu, brali udział w procedurze konkursowej na rzecz dialogu i porozumienia w stosunkach polsko-rosyjskich.

wymiana mlodziezy

W ramach projektu „Życie codzienne Polaków i Rosjan” Straż Graniczna zaprezentowała młodym ludziom zadania formacji, nawiązując do tradycji kulturowych i narodowych. Praktyczną wiedzę o granicy uczestnicy wymiany zdobyli podczas zajęć przygotowanych w obu językach przez funkcjonariuszy SG. „Uzbrojeni” w zagadnienia graniczne gimnazjaliści zwiedzili drogowe przejście graniczne w Bezledach. Potem w siedzibie Gimnazjum im. Straży Granicznej mlodzież z czterech szkół uczestniczących w programie utworzyła grupy konkursowe. Rozgrywka pomiędzy rosyjskimi i polskimi klasami dotyczyła artystycznego przedstawienia tego, co zapamiętali, czyli „Straż Graniczna w moich oczach”. Wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

wymiana mlodziezy 2

do góry