Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Zatrzymani przez Straż Graniczną - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymani przez Straż Graniczną

Mirosława Aleksandorwicz
03.01.2022

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w ostatnich dniach grudnia ubiegłego roku, zatrzymali dwóch poszukiwanych obywateli Polski. Pierwszy nie płacił alimentów, a drugi ścigany był za jazdę po pijanemu.

24 grudnia na lotniczym przejściu granicznym w Szymanach, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie zatrzymali 37-latka mieszkającego w Wielkiej Brytanii. Okazało się, że mężczyzna nie płacił alimentów. Poszukiwanego przekazano policjantom ze Szczytna. Natomiast 30 grudnia, na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, funkcjonariusze Straży Granicznej przerwali podróż mieszkańcowi Olsztyna. 47-latka poszukiwał polski wymiar sprawiedliwości, za wcześniejszą jazdę po pijanemu.

Mężczyźni trafili do aresztu.

W 2021 roku na drogach Warmii i Mazur oraz na przejściach granicznych, funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali ponad 30 osób ściganych listami gończymi. Podróżnych poszukiwały sądy, m.in. za kradzieże, oszustwa, czy nieopłacone kary grzywny.

  • Zatrzymany podczas odprawy granicznej
    Zatrzymany podczas odprawy granicznej
do góry