Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej BO POLSKA JEST BIAŁO-CZERWONA; (24/10/2012) - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

BO POLSKA JEST BIAŁO-CZERWONA; (24/10/2012)

30.01.2013

„…bo Polska jest biało-czerwona” - takimi słowami 6-letni chłopiec podsumował trudne zagadnienia graniczne. Jakie są polskie barwy narodowe już wiedzą, ale o tym, kto i jak działa w służbie państwu dla bezpieczeństwa obywateli dopiero się dowiedzieli. Przedszkolaki z braniewskiej Szkoły Podstawowej nr 6 odwiedzili funkcjonariuszy Straży Granicznej w Grzechotkach. Dzieci  zwiedzały przejście  z olbrzymim zainteresowaniem. Bardzo ciekawiła  ich praca funkcjonariuszy. Zadawały ciekawe pytania, m.in. o „książeczki ” przedstawiane kontrolerowi podczas odprawy, dlaczego trzeba  zatrzymywać się przy „małych budynkach” i dlaczego tam cały czas ktoś jest oraz czy można „wejść” do Rosji? Przedstawiciele placówki spokojnie i zrozumiale wytłumaczyli najmłodszym trudne zagadnienia kontroli granicznej.     Wielkie zainteresowanie wzbudził wygląd polsko-rosyjskiego  znaku granicznego. Przedszkolaki po właściwym wykładzie funkcjonariusza słusznie zauważyły, że mały słupek pomiędzy biało-czerwonym a czerwono zielonym słupem granicznym wyznacza linię granicy, a w dziecięcej terminologii „koniec” Polski.  Dodatkowe niespodzianki jak: pomieszczenie do prześwietlania pojazdów promieniami RTG oraz pokaz tresury psa służbowego wywołały ogólny zachwyt.   Na zakończenie spotkania  przedszkolaki zapoznały się ze  sprzętem służbowym, którym dysponuje placówka. Sensacją okazały się kajdanki i detektor metali. Funkcjonariusze SG, w obliczu zbliżającego się okresu zimowego, przestrzegali młodych obywateli przed niebezpieczeństwem czyhającym na niechronionych użytkowników drogi. Zachęcali do używania elementów odblaskowych odwołując się do programu prewencyjno-edukacyjnego W-MOSG pn.  „Blaskiem chronieni”     Niezwykłą  przyjemność sprawiają prelekcje edukacyjne z młodymi ludźmi. Są wdzięcznymi słuchaczami, a znalezienie odpowiedzi na ich wyszukane pytania może sprawić nie lada kłopot.  

„…bo Polska jest biało-czerwona” - takimi słowami 6-letni chłopiec podsumował trudne zagadnienia graniczne.

Jakie są polskie barwy narodowe już wiedzą, ale o tym, kto i jak działa w służbie państwu dla bezpieczeństwa obywateli dopiero się dowiedzieli. Przedszkolaki z braniewskiej Szkoły Podstawowej nr 6 odwiedzili funkcjonariuszy Straży Granicznej w Grzechotkach.

Dzieci  zwiedzały przejście  z olbrzymim zainteresowaniem. Bardzo ciekawiła  ich praca funkcjonariuszy. Zadawały ciekawe pytania, m.in. o „książeczki ” przedstawiane kontrolerowi podczas odprawy, dlaczego trzeba  zatrzymywać się przy „małych budynkach” i dlaczego tam cały czas ktoś jest oraz czy można „wejść” do Rosji? Przedstawiciele placówki spokojnie i zrozumiale wytłumaczyli najmłodszym trudne zagadnienia kontroli granicznej.

 
 
polska bialo czerwona dpg

polska bialo czerwona dpg2

Wielkie zainteresowanie wzbudził wygląd polsko-rosyjskiego  znaku granicznego. Przedszkolaki po właściwym wykładzie funkcjonariusza słusznie zauważyły, że mały słupek pomiędzy biało-czerwonym a czerwono zielonym słupem granicznym wyznacza linię granicy, a w dziecięcej terminologii „koniec” Polski. 

Dodatkowe niespodzianki jak: pomieszczenie do prześwietlania pojazdów promieniami RTG oraz pokaz tresury psa służbowego wywołały ogólny zachwyt.

 
polska bialo czerwona pies

Na zakończenie spotkania  przedszkolaki zapoznały się ze  sprzętem służbowym, którym dysponuje placówka. Sensacją okazały się kajdanki i detektor metali.

Funkcjonariusze SG, w obliczu zbliżającego się okresu zimowego, przestrzegali młodych obywateli przed niebezpieczeństwem czyhającym na niechronionych użytkowników drogi. Zachęcali do używania elementów odblaskowych odwołując się do programu prewencyjno-edukacyjnego W-MOSG pn.  „Blaskiem chronieni”

 
 polska bialo czerwona blask

Niezwykłą  przyjemność sprawiają prelekcje edukacyjne z młodymi ludźmi. Są wdzięcznymi słuchaczami, a znalezienie odpowiedzi na ich wyszukane pytania może sprawić nie lada kłopot.

 

do góry