Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Ciekawski turysta na pasie drogi granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ciekawski turysta na pasie drogi granicznej

Mirosława Aleksandrowicz
18.01.2021

Mężczyzna złamał przepisy tylko po to, by zobaczyć jak wygląda zewnętrzna granica Unii Europejskiej.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie 16 stycznia ujawnili ślady wejścia na pas drogi granicznej jednej osoby i natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Okazało się, że jest nim 39-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna chciał zobaczyć jak wygląda polsko-rosyjska granica państwowa. Podczas wycieczki turysta zlekceważył tablice informacyjne oraz oznaczenia granicy państwa i wszedł na pas drogi granicznej. W związku z tym został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 zł.

Straż Graniczna apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek. Należy pamiętać, że granica państwowa Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską jest jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej, której przekraczanie jest możliwe tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych tj. w przejściach granicznych. 

  • patrol z PSG w Braniewie
    patrol z PSG w Braniewie
do góry