Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Podstępem chciał przekroczyć granicę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podstępem chciał przekroczyć granicę

Mirosława Aleksandrowicz
22.10.2020

Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Rosji, który do kontroli granicznej okazał przerobioną wizę. Mężczyzna odpowie przed sądem za usiłowanie przekroczenia granicy wbrew przepisom oraz posłużenie się fałszywym dokumentem.

Wczoraj, do odprawy na kierunku wyjazdowym z Polski stawił się 40-letni Rosjanin. Mężczyzna do kontroli granicznej przedstawił paszport z holenderską wizą. W czasie weryfikacji dokumentów podróżnego, funkcjonariusz SG szczególną uwagę zwrócił na nieprawidłowości w blankiecie. Okazało się, że wklejka wizowa uprawniała cudzoziemca jedynie do wjazdu i pobytu na terytorium Holandii przez okres trzech dni. Natomiast Polska, będąca drugim krajem znajdującym się na wizie, została dopisana ręcznie. W związku z tym mężczyzna podróżował tranzytem przez nasz kraj nielegalnie.

Mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego odpowie przed sądem za usiłowanie przekroczenia granicy wbrew przepisom oraz posłużenie się przerobioną wizą. Rosjanin otrzymał decyzję o zobowiązaniu do powrotu do swojego kraju i zakaz wjazdu na terytorium RP na okres 6-miesięcy.

  • przerobiona wiza
    przerobiona wiza
do góry