Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi

Mirosława Aleksandrowicz
19.10.2020

18 października w Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi.

Uczniowie szkół podstawowych, średnich, studenci oraz mieszkańcy Warmii i Mazur, otrzymują od funkcjonariuszy SG materiały dot. handlu ludźmi. A wszystko po to, by mieli świadomość, jak bardzo jest to niebezpieczne zjawisko.

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej szczególną uwagę zwracają na podróżnych przekraczających granicę polsko-rosyjską. Bacznie przyglądają się i weryfikują dokumenty tożsamości, by nie dopuścić do nielegalnego przewożenia osób przez granicę. Sprawdzają również zatrudnienie cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, czy nie są wykorzystywani do pracy z obejściem przepisów prawa.

Funkcjonariusze z W-MOSG prowadzili w br. rozpytania w stosunku do 16 obywateli Rosji, 5 Uzbekistanu i po jednym, Boliwii i Ukrainy. Weryfikacja okazała się negatywna, czyli pracodawcy nie popełnili przestępstw związanych z handlem ludźmi.

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej przypomina, że handel ludźmi to nie tylko prostytucja. Form wykorzystywania drugiego człowieka jest o wiele więcej, m. in. handel dziećmi, narządami, tanią siłą roboczą, czy nielegalną adopcją. Jeżeli jesteś świadkiem takich przestępstw, powiadom nas o tym, np. korzystając z bezpłatnego telefonu interwencyjnego 800 422 322.

Link do kampanii "Nie stań się ofiarą handlu ludźmi"

  • kontrola graniczna
    kontrola graniczna
do góry