Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Pijany elblążanin wycieczkę zakończył na przejściu w Grzechotkach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pijany elblążanin wycieczkę zakończył na przejściu w Grzechotkach

Mirosława Aleksandrowicz
17.08.2020

Motocyklista z Elbląga ślizgiem przejechał pod szlabanem na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach. Granicy polsko-rosyjskiej przekraczać jednak nie chciał. Mężczyzna wybrał się na przejażdżkę, mimo braku uprawnień do kierowania jednośladem, aktualnych badań technicznych pojazdu, a w dodatku mając prawie 2 promile alkoholu we krwi.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 16 sierpnia około godziny 5:30. Kierowca w celu uniknięcia zderzenia ze szlabanem, przewrócił motocykl marki Honda i wraz z nim przesunął się pod opuszczoną zaporą. W tak spektakularny sposób podjechał do odprawy granicznej. Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawniań do kierowania jednośladem, a w dodatku pojazd nie ma ważnych badań technicznych. Ponadto badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Elbląga jest pijany. 32-latek miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak tłumaczył, wybrał się tylko na przejażdżkę i nie chciał przekroczyć polsko-rosyjskiej granicy.  

Funkcjonariusze Straży Granicznej za kierowanie pojazdem bez stosownych uprawnień ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 300 zł. Następnie nietrzeźwego kierowcę przekazali policjantom z KPP w Braniewie.

do góry