Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Handlowali nielegalnymi papierosami na ogromną skalę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Handlowali nielegalnymi papierosami na ogromną skalę

Mirosława Aleksandrowicz
01.07.2020

Dzięki kilkumiesięcznej pracy funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, Prokuratura Okręgowa w Łodzi 4 osobom postawiła zarzuty obrotu nielegalnymi papierosami i krajanką tytoniową.

Do sprawy zatrzymano 16 czerwca 2020 r. 2 Polaków i Gruzina. Trzeci Polak na przesłuchanie dotarł z aresztu (tymczasowo aresztowany  do innej sprawy karno-skarbowej).

Wszystko zaczęło się od rutynowych kontroli drogowych (o czym wcześniej informowaliśmy).

http://wm.strazgraniczna.pl/wm/aktualnosci/27965,Zabezpieczona-kontrabanda-o-wartosci-420-tys-zl.html

http://wm.strazgraniczna.pl/wm/aktualnosci/31592,Funkcjonariusze-Strazy-Granicznej-zabezpieczyli-ponad-tone-krajanki-tytoniowej.html

Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że grupa działała na terenie całego kraju. Od kwietnia 2018 roku do lutego 2019 roku zajmowali się zakupem i dalszą dystrybucją nielegalnych papierosów i krajanki tytoniowej. Do przewożenia towarów bez akcyzy wykorzystywali wynajęte samochody dostawcze, którymi poruszali się znajomi kierowcy.

Na podstawie zgromadzonych materiałów łódzka prokuratura przedstawiła zarzuty 3 obywatelom RP i Gruzinowi. Wszyscy odpowiedzą za  nabywanie i przewożenie nielegalnych towarów. Na skutek ich działań straty Skarbu Państwa wyniosły 17 mln zł.

Wobec 39-letniego Gruzina, mieszkającego w powiecie pruszkowskim zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 40 tys. zł i zakaz opuszczania RP. Natomiast 37-latek z Łodzi i 51-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 7,5 lat pozbawienia wolności.

  • ujawnione nielegalne papierosy
    ujawnione nielegalne papierosy
  • ujawnione nielegalne papierosy
    ujawnione nielegalne papierosy
  • ujawnione nielegalne papierosy
    ujawnione nielegalne papierosy
do góry