Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Handel Ludźmi-edukacyjne spotkania - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Handel Ludźmi-edukacyjne spotkania

Mirosława Aleksandrowicz
19.06.2018

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozmawiają z młodzieżą szkolną oraz studentami o zjawisku handlu ludźmi. Ten niebezpieczny proceder może dotyczyć każdego z nas, szczególnie w okresie wakacyjnym.

Funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzą edukacyjne przedsięwzięcia zarówno podczas spotkań z młodzieżą na placówkach, w szkołach, czy rodzinnych festynach. Od początku czerwca ponad 600 osób poznało różne formy wykorzystywania, składające się na współczesne niewolnictwo i handel ludźmi. Funkcjonariusze SG omówili zasady jakich trzeba przestrzegać podczas wakacyjnych wyjazdów oraz podejmowania pracy u niesprawdzonych pracodawców. Każdy z uczestników otrzymał ulotki informacyjne i edukacyjne broszury na temat przestępczego procederu.

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej przypomina, że handel ludźmi to nie tylko prostytucja. Form wykorzystywania drugiego człowieka jest o wiele więcej, m. in. handel dziećmi, narządami, tanią siłą roboczą, czy nielegalną adopcją. Jeżeli jesteś świadkiem takich przestępstw, powiadom nas o tym, np. korzystając z bezpłatnego telefonu interwencyjnego  nr. 800 422 322.

 

do góry