Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Rosjanie próbowali przechytrzyć funkcjonariuszy Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Rosjanie próbowali przechytrzyć funkcjonariuszy Straży Granicznej

Mirosława Aleksandrowicz
05.03.2018

Na drogowym przejściu granicznym w Bezledach funkcjonariusze Straży Granicznej przerwali podróż 2 obywatelom Rosji. Pierwszy mężczyzna do kontroli okazał sfałszowane prawo jazdy, a drugi zmienił nazwisko by uniknąć odpowiedzialności karnej.

Wczoraj kierowca osobowego audi zgłosił się do odprawy granicznej na wjazd do Polski. W trakcie weryfikacji przedstawionych do kontroli dokumentów, funkcjonariusz Straży Granicznej stwierdził, że prawo jazdy 29-latka zostało podrobione na wzór oryginalnego. Teraz mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego poniesie odpowiedzialność karną za posłużenie się podrobionym blankietem prawa jazdy.

Natomiast, 1 marca funkcjonariusze SG zatrzymali na drogowym przejściu granicznym  w Bezledach obywatela Rosji, który zmienił nazwisko by uniknąć odpowiedzialności karnej. 50-latek nie opłacił wcześniej zasądzonej kary grzywny. Myślał, że zmieniając swoje dane osobowe, przechytrzy kontrolerów i wjedzie do Polski. Mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego ruszył w dalszą podróż, ale dopiero po opłaceniu zaległości.

  • Kontrola graniczna na przejściu w Bezledach
    Kontrola graniczna na przejściu w Bezledach
do góry