Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Zmienił dane osobowe, żeby wjeżdżać do Polski - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zmienił dane osobowe, żeby wjeżdżać do Polski

Anna Luśnia
01.04.2016

Wczoraj w drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach funkcjonariusze zatrzymali obywatela Rosji, który zmienił swoje dane personalne, by podróżować do Polski.

38-letni mężczyzna okazał do kontroli granicznej niezbędne dokumenty, w tym ważne zezwolenie MRG. Jednak po sprawdzeniu w dostępnych bazach danych okazało się, że osoba tak naprawdę nazywa się zupełniej inaczej, a ponadto figuruje w wykazie osób niepożądanych na terytorium RP. Rosjanin wiedział o tym, więc posunął się do podstępu, aby jak sądził, bez problemu odwiedzać Polskę. Zmienił swoje nazwisko, a następnie złożył wniosek o zezwolenie MRG, które uzyskał. Sądził, że zmiana danych personalnych zmyli funkcjonariuszy. Jednak systemy kontroli Straży Granicznej są przygotowane na takie, niezgodne z prawem działania.

Mężczyzna został zatrzymany. Podróżnemu postawiono zarzut nielegalnego przekroczenia granicy państwowej oraz wydano decyzje administracyjną o odmowie wjazdu na terytorium RP.

  • Kontrola graniczna
    Kontrola graniczna
do góry