Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusze W- MOSG wrócili z greckiej misji - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusze W- MOSG wrócili z greckiej misji

Anna Luśnia
09.02.2016

Funkcjonariusze Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej powrócili z miesięcznej misji w Grecji.

9 lutego do komendy Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, wróciło dwóch funkcjonariuszy ds. nadzoru granic, którzy na greckiej wyspie Lesbos brali udział w działaniach POSEIDON RAPID INTERVENTION, w ramach operacji koordynowanej przez Agencję Frontex. Głównym założeniem misji jest walka z nielegalną migracją i profesjonalna pomoc w zakresie nadzoru i patrolowania granic. Jest to już kolejna grupa funkcjonariuszy W - MOSG uczestnicząca w działaniach Agencji Frontex w tym rejonie. Tydzień temu misję zakończyło trzech innych funkcjonariuszy - specjalistów ds. daktyloskopowania i rejestracji migrantów.

Agencja Frontex powołana została w 2005 roku w celu koordynowania współpracy służb granicznych odpowiadających za ochronę zewnętrznych granic Unii Europejskiej. Funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej biorą czynny udział w działaniach Agencji Frontex. W  2015 roku funkcjonariusze Straży Granicznej uczestniczyli w ponad 100 działaniach operacyjnych koordynowanych przez Agencję Frontex.

  • Funkcjonariusze w patrolu
    Funkcjonariusze w patrolu
  • Grecka wyspa Lesbos
    Grecka wyspa Lesbos
do góry