Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej WIZOWY SYSTEM INFORMACYJNY(09.09.2015) - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

WIZOWY SYSTEM INFORMACYJNY(09.09.2015)

09.09.2015

Od 14 września br. Federacja Rosyjska zostanie objęta Wizowym Systemem Informacyjnym. Wczoraj w drogowym przejściu granicznym w Bezledach odbyła się konferencja prasowa dotycząca wdrożenia Wizowego Systemu Informacyjnego (VIS). Gospodarzem konferencji był Komendant Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Wojciech Skowronek. W przedsięwzięciu uczestniczył również Konsul Generalny RP w Kaliningradzie Marcin Nosal.   W pierwszej części spotkania omówiono zasady funkcjonowania systemu VIS. Druga część poświęcona była wprowadzeniu Wizowego Systemu Informacyjnego w praktyce, podczas odprawy granicznej.   Głównym celem systemu jest wymiana informacji o osobach starających się o wizę, jak również o wizach wydanych przez państwa strefy Schengen. Pozwoli to na poprawę realizacji wspólnej polityki wizowej. Od 14 września br. wszyscy obywatele Federacji Rosyjskiej, którzy będą aplikowali o wizę zobowiązani są do stawienia się osobiście w Konsulacie w celu pobrania ich danych biometrycznych tj. odcisków palców (oprócz dzieci do lat 12, a także osób, od których pobranie odcisków palców jest fizycznie niemożliwe). W trakcie odprawy granicznej obywatele Federacji Rosyjskiej posiadający wizę zarejestrowaną w systemie VIS, będą musieli poddać się sprawdzeniu tożsamości włącznie ze sprawdzeniem ich linii papilarnych. Wszystkie wizy Schengen wydane do dnia 14 września 2015 r. będą nadal uprawniały do wjazdu, pobytu i wyjazdu z  terytorium państw strefy Schengen do końca okresu ich ważności.

Od 14 września br. Federacja Rosyjska zostanie objęta Wizowym Systemem Informacyjnym.

TA0A014

Wczoraj w drogowym przejściu granicznym w Bezledach odbyła się konferencja prasowa dotycząca wdrożenia Wizowego Systemu Informacyjnego (VIS).

TA0A006

Gospodarzem konferencji był Komendant Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Wojciech Skowronek. W przedsięwzięciu uczestniczył również Konsul Generalny RP w Kaliningradzie Marcin Nosal.

 

TA0A010

W pierwszej części spotkania omówiono zasady funkcjonowania systemu VIS. Druga część poświęcona była wprowadzeniu Wizowego Systemu Informacyjnego w praktyce, podczas odprawy granicznej.

TA0A011

 

Głównym celem systemu jest wymiana informacji o osobach starających się o wizę, jak również o wizach wydanych przez państwa strefy Schengen. Pozwoli to na poprawę realizacji wspólnej polityki wizowej.

Od 14 września br. wszyscy obywatele Federacji Rosyjskiej, którzy będą aplikowali o wizę zobowiązani są do stawienia się osobiście w Konsulacie w celu pobrania ich danych biometrycznych tj. odcisków palców (oprócz dzieci do lat 12, a także osób, od których pobranie odcisków palców jest fizycznie niemożliwe).

TA0A012

W trakcie odprawy granicznej obywatele Federacji Rosyjskiej posiadający wizę zarejestrowaną w systemie VIS, będą musieli poddać się sprawdzeniu tożsamości włącznie ze sprawdzeniem ich linii papilarnych.

TA0A013

Wszystkie wizy Schengen wydane do dnia 14 września 2015 r. będą nadal uprawniały do wjazdu, pobytu i wyjazdu z  terytorium państw strefy Schengen do końca okresu ich ważności.

do góry