Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej 4 tony krajanki tytoniowej i 2,8 mln sztuk papierosów nie trafi na polski rynek - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

4 tony krajanki tytoniowej i 2,8 mln sztuk papierosów nie trafi na polski rynek

Mirosława Aleksandrowicz
30.05.2017

Krajankę tytoniową i nielegalne papierosy o szacunkowej wartości ponad 4,6 mln złotych ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej na jednej z posesji w powiecie mińskim. Zatrzymano czterech obywateli Polski i obywatela Białorusi oraz zabezpieczono ponad 230 tysięcy złotych w gotówce i 4 pojazdy ciężarowe o szacunkowej wartości 200 tys. zł.

Zatrzymania są efektem czynności służbowych prowadzonych przez funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej z udziałem funkcjonariuszy z Nadwiślańskiego Oddziału SG.

W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze na jednej z posesji w powiecie mińskim oraz znajdujące się na niej pojazdy ciężarowe. Miejsce okazało się być magazynem nielegalnego towaru – funkcjonariusze SG ujawnili i zabezpieczyli 2,8 mln sztuk nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości 1,9 mln zł oraz prawie 4 tony krajanki tytoniowej o wartości  2,7 mln zł. Na miejscu zatrzymano czterech obywateli Polski i obywatela Białorusi.

Wobec mężczyzn Sąd Okręgowy w Siedlcach, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W wyniku nielegalnej działalności mężczyzn straty Skarbu Państwa wynoszą prawie 7 mln zł.  Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

 

  • Ujawnione papierosy
    Ujawnione papierosy
  • Ujawnione papierosy
    Ujawnione papierosy
  • Zabezpieczona gotówka
    Zabezpieczona gotówka
do góry