Straż Graniczna Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Zamiast na Litwę jechali do Rosji - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zamiast na Litwę jechali do Rosji

Mirosława Aleksandrowicz
02.03.2018

Wczoraj w nocy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na drogowym przejściu granicznym w Gołdapi, 3 obywateli Litwy, którzy usiłowali ominąć kontrolę graniczną na wyjazd z Polski. Jak się okazało kierowca był pijany.

Kierujący osobowym volkswagenem nie zatrzymał się do odprawy granicznej i ruszył w stronę Rosji. Kontroler SG niezwłocznie podjął działania zmierzające do ujęcia podróżnych. Funkcjonariusz SG pełniący służbę na posterunku wyjazdowym z Polski, natychmiast rozwinął kolczatkę i dawał wyraźne sygnały do zatrzymania. Okazało się, że w pojeździe, oprócz kierowcy znajduje się jeszcze dwóch pasażerów. Kierowca, tłumaczył, że jadą z Niemiec na Litwę i tak pokierowała ich nawigacja. Ponadto w trakcie rozmowy funkcjonariusz SG wyczuł woń alkoholu od kierującego autem. 44-latek miał ponad 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowca został ukarany mandatem karnym za niezatrzymanie się do kontroli granicznej w wysokości 100 zł oraz za usiłowanie przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom również otrzymał 100 zł mandatu. Ponadto odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

 

 

  • Kontrola graniczna na przejściu w Gołdapi
    Kontrola graniczna na przejściu w Gołdapi
do góry